תכנון תאורה למסדרון הבית

מראשית ימינו האור הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על חיינו, מצב רוחנו ובריאותינו הפיזית והנפשית. בתחום העיצוב קיימת מודעות רבה להשפעותיה של האור ולפיכך מייחסים חשיבות רבה לתאורה נכונה בחלל הבית. מלבד הפן הפסיכולוגי, תאורה לבית היא חלק משמעותי ביצירת אווירה ואופי לחלל החדר. אך מה עושים כשצריך לעצב תאורה במעברים בין החדרים? קבלו את המדריך של IMD לתכנון תאורה נכונה במסדרון.
 
עיצוב תאורה למסדרון הבית

מהם העקרונות החשובים?


יצירת אווירה
הבדילו בין מסדרון סגור למסדרון פתוח והקפידו על תאורת אווירה ולא תאורה בולטת. הימנעו מתאורה שתדגיש את גובה הפרוזדור או את אורכו ובחרו באור עדין ו"שוטף" ליצירת אשליה של גודל בחללים צרים. במסדרונות מעבר או מדרגות מומלץ להתקין גופי תאורה שקועים ליצירת תאורה רציפה ומעבר בטוח.

פונקציונליות
מעבר להיותה נעימה, על תאורה להיות גם פרקטית. כאשר מתכננים תאורת מסדרון מומלץ לתכנן מפסקים משני צידי המסדרון לנוחות מירבית בעת המעבר. עוד מומלץ להרבות בתאורה ולעמעם אותה באמצעות דימר.

הדגשה
אם יש במעבר חפצי נוי, אובייקטים מעוצבים או תמונות על הקיר, תוכלו להאירם באמצעות ספוטים ממוקדים שיתנו את הדגשים הרצויים ויצרו אווירה מיוחדת ודרמטית. מומלץ להתקין ספוטים שקועים בצידי קירות המסדרון או ספוטים שקועי רצפה שגם לא תופסים מקום רב בחלל. אם התקרה שלכם יחסית גבוהה, הימנעו מהתקנת ספוטים בתקרת המסדרון משום שהדבר ידגיש את גובה המסדרון ויצור מראה צר וגבוה שאינו נעים. קיימת אופציה נוספת להתקין גופי תאורה מעוצבים, אך יש להקפיד שהם יהיו זהים ויועמדו במרחק וגובה שווים ובאופן סימטרי זה מול זה.

תאורה במסדרון

התאמת גופי התאורה לאופי החלל
את תאורת המסדרון יש למקם במרווחים קבועים לאורך המסדרון במטרה לפזר את האור בכלל השטח וליצור אשליה של תנועה. חשבו מראש על גודל ומספר הגופים על פי אורך ורוחב המסדרון. במסדרונות ומעברים גופי התאורה בולטים מאוד וחשוב שישתלבו נכון בהתאם לאופי החלל. במסדרון עם תקרה נמוכה העדיפו גוף תאורה עם אלומת אור הפונה כלפי מעלה, שישווה לתקרה יותר גובה. לחילופין, אם התקרה גבוהה במיוחד תוכלו לתלות גופי תאורה גדולים דוגמת שנדליר אשר ימשכו את תשומת הלב אל המשך המסדרון.
 
המלצה חמה שלנו, אם באפשרותכם להחדיר אור טבעי למסדרון באמצעות פתחים וחלונות - לכו על זה, אך אל תוותרו על תכנון מקצועי של תאורה מלאכותית. מלבד היותה פרקטית, תאורת מסדרון מוסיפה חן ועניין ויוצרת תחושה נעימה גם בעת המעבר בין החדרים.
 
בואו לבקר באולם התצוגה שלנו והתרשמו תאורה שאין כמותה!
אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151


 
<