איך בוחרים תאורה מושלמת לאי במטבח?

מעצבי המטבחים בארץ ובעולם נוטים לשמור פינה חמה בליבם עבור אי מעוצב במטבח, ולא בכדי, הרי שאי טומן בחובו יתרונות רבים. מלבד שדרוג מקסימלי של חלל המטבח והוספת נגיעה אישית, אלגנטית וייחודית, מדובר גם ברהיט פונקציונלי היכול לשמש כמקום אירוח ופינת ישיבה מעוצבת, משטח עבודה, מקום אחסון או מקום לתצוגה דקורטיבית של כלים וחפצי נוי. בהתאם לפונקציה אותה הוא ממלא, עלינו לדאוג לתאורה נכונה שתדגיש את אי המטבח כאחד האלמנטים היפים והייחודיים ביותר בבית.

תאורה לאי מטבח
 
תכנון נכון של תאורה לאי במטבח
לתאורת מטבח מספר שימושים שונים - פונקציונלים ואסתטיים כאחד - אך בראש ובראשונה עליה להיות יעילה ולהתאים למשטח העבודה אליו היא פונה, לכן חשוב לתכנן אותה מראש ומומלץ לעשות זאת בלווי איש מקצוע מיומן בנושא. כאשר מדובר במשטח עבודה כמו אי מטבח, יש צורך בתאורה שלא תטיל צל אשר עלול להפריע לעוסק במלאכה, לכן הדבר ההגיוני לעשות יהיה לשלב תאורה תלויה או שקועת תקרה מעל אי המטבח. רצוי שגובה גופי התאורה המשתלשלים מן התקרה לכיוון האי יגיע עד מינימום 60 ס"מ מעל לדלפק משום שככל שגוף התאורה תלוי נמוך יותר כך שטח פיזור האור שלו קטן. כדי למנוע הצללות יש צורך להשתמש בכמה גופי תאורה המותקנים בכיוונים שונים. גופי התאורה צריכים להגדיר את מיקום האי ולהעניק הארה מתאימה למשטח העבודה. בנוסף, חשוב להשתמש בנורות אשר אינן מתחממות מהר, כי המטבח הוא מקום חם, דינאמי ופעיל, לכן בראש ובראשונה עליו להיות בטיחותי.

תאורה תלויה לאי במטבח
 
הכל מתחיל ונגמר בעיצוב
כשיש אי מעוצב במטבח, אנחנו נרצה להדגיש אותו ולהשתמש בתאורה דקורטיבית אשר תייחד אותו משאר הרהיטים ותיצור הפרדה בינו לבין החלל בו הוא נמצא בצורה הרמונית. בין אם הוא משלב כפינת אוכל, פינת ישיבה או כאלמנט ויזואלי גרידא, לאי המטבח יש מקום של כבוד וכדאי להשקיע בגופי תאורה מיוחדים עבורו. משום שגוף תאורה מעל אי המטבח הוא גלוי ומושך את העין, עולה החשיבות הדקורטיבית שלו. הקפידו על בחירת תאורה לאי אשר תשתלב בקלות בחלל ותתמוך בסגנון העיצובי של המטבח כולו. יש לזכור כי נורות חשופות הן לרב בעלות מראה פחות אסתטי ועלולות לסנוור. מומלץ מאוד להתקין עמעם על גופי התאורה מעל אי המטבח, כדי שניתן יהיה לווסת את עוצמת האור בהתאם לשעות הפעילות ולאווירה הייחודית שאנו רוצים ליצור.

בואו לבקר באולם התצוגה שלנו והתרשמו ממגוון גופי תאורה לכל החדרים בבית!

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151
<